Już ponad 500 osób na liście startowej

Powiększ obraz

Na liście startowej „Biegu przez Most” jest już ponad 500 uczestników, którzy 13 września pobiegną 10-kilometrową trasą, wiodącą ulicami warszawskiej Białołęki oraz Mostem Marii Skłodowskiej-Curie. Zapisy nadal trwają, a do końca sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa.

Cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy, a szczególnie Dzielnicy Białołęka, z entuzjazmem przyjęli poprzednie dwie edycje „Biegu przez Most” – mówi Piotr Jaworski, Burmistrz Dzielnicy Białołęka. – Zapraszam zarówno doświadczonych biegowych jak i tych, którzy po raz pierwszy chcieliby sprawdzić swoje siły podczas profesjonalnej imprezy biegowej – dodaje.

Do końca sierpnia obowiązuje podstawowa opłata startowa – 40 zł. Organizatorzy przygotowali 1000 pakietów startowych, w których zawodnicy znajdą m.in. koszulkę technologiczną, której projekt sami wybrali w głosowaniu na oficjalnym profilu biegu www.facebook.com/biegprzezmost. Każdemu biegaczowi, który przekroczy linię mety, zostanie też wręczony pamiątkowy medal. Zapisy trwają na stronie www.biegprzezmost.pl.

10-kilometrowa trasa biegu jest podobna do tej z poprzednich edycji. Zmianie ulegnie jednak lokalizacja startu i mety, które zostaną umiejscowione w okolicach Białołęckiego Ośrodka Kultury i Parku Picassa. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co pozwala osiągać na niej oficjalne rekordy życiowe.

Organizatorem „Biegu przez Most” jest Urząd Dzielnicy Warszawa-Białołęka. Sponsorem głównym imprezy jest Galeria Północna. Inwestor nowo powstającego centrum handlowego przy ulicy Światowida otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Otwarcie Galerii Północnej, pierwszego od blisko dekady dużego centrum handlowego w Warszawie, jest planowane w 2017 r. Po ukończeniu inwestycji mieszkańcy północno-wschodnich rejonów Warszawy otrzymają do dyspozycji 250 sklepów i punktów usługowych. Klienci, poza szeroką ofertą handlową, znajdą w niej restauracje, sale kinowe, kawiarnie, fitness.